CESTY
[vihorlat 2001] [vihorlat 2002] [praděd 2002] [pieniny 2002] [vihorlat 2003] [vinansky hrad 2003] [vřesová studánka 2003]  [zádiel 2003] [vihorlatský tréningový okruh 2004] [lipovce 2004] [kapušiansky hrad 2004] [vihorlat 2004] [plešivec 2004] [šimonka 2004] [kojšovská hoľa 2004] [chatárska spojka 2005] [vyšné ružbachy 2005] [turňa 2005] [rankovské skaly 2005] [tokaj 2005] [silica 2005] [vihorlat 2005] [tatry 2005] [pieniny 2005] [fatra 2005] [slovenský raj 2006]

Slovenský raj

   Piate výročie založenia UTSM sa nieslo v znamení užívania si v Raji. Pozreli sme si tomášovský výhľad a zľahka poturistovali v okolí. KOmorné a veľmi príjemné zastavenie.

Prvá žilinská výprava

   Prvé dobývanie Fatry, Strečna a už zasenženého okolia vôbec. Nás miestny sprievodca, Roman, nám ukázal krásy v okolí Terchovej, kde sme si užili mimosezónne pohodlie a kľud.

Haligovské skaly

   Pieniny opäť nesklamali a my sme si v nekonečne dlhú a zázračne slnečnú jeseň oddýchli od zhonu a kochali sa pestrofarebnými výhľadmi na pienské kopec a skaly.

Malé tatranské plesanie

   Prvá tatranská túra - to najľahšie, čo sa dalo za pol dňa zlvádnuť bola prechádzka od Štrbského plesa na pleso Popradské. Výlet do pekných hôr sme si nenechali pokaziť finančnou atmosférou.


The 5th Anniversary Vihorlat Expedition

   Piate jubilejné pokorenie Vihorlatu, ktoré sa nám podarilo v rekordnom čase a napriek dažďu aj v pohode.

Potulky Silickou planinou

   Rekordná vzdialenosť po nádherných trávnatých šíravách a skvelý výhľad z Dievčenskej skaly, kde sme po sebe zanechali geocache.


Tokajská cesta 

   Zradná cesta cez hrad Veľký kamanec až do hlbokých tokajských pivníc, kde sme ochutnali všetko tokajské kráľa vín a víno kráľov.

Rankovské skaly 

   S nohami v potoku, s jazvecom (možno medveďom) za chrbtom sme úspešne nedokončili pôvodne plánované Herľanské kolečko a nevybrali sme ani geocache Rankovské sklay, ktorá mala byť po ceste. Blúdili sme už na začiatku a prvý krat z desiatich sme GPS použili nesprávne, takže sme si to celé ešte predĺžili, no proste tursitický sen

Dobytie hradu Turňa

   Druhé dobytie hradu Turňa bolo naplánované ako hodinová prechádzka takmer po vrstevnici s minimálnym prevýšením. Keďže veselí značkári radi chodia každý rok po iných trasách, tentoraz žktá trasa bavzdory mape viedla na zádielsku planinu. Našťastie odtiaľ sme sa modrou na hrad dostali a vlastne to bolo celé krajšie a náročnejšie a také dobývanie hradov má byť :)

Otvorenie sezóny Vyšné Ružbachy 2005

   Zimná turistika nám zachutila a tak sme slávnostné otvorenie turistickej sozónny pojali ako pobytovú akciu spojenú  s lyžovaním a výstupom na Veterný vrch, pri ktorom sme sa poučili, že na naozajstnú zimnú turistiku sa človek musí oveľa lepšie pripraviť a hlavne vybaviť.

Chatárska spojka 2005

   Turistovať sme v tomto roku začali veľmi skoro, hneď druhý deň po silvestru. Na výzvu služobne najmladších členov spolku sme si v hmle dali tréningovú prechádzku z chaty Jahodná na chatu Lajoška. Nazvali sme ju chatárska spojka. Nevysvetľujeme.


Kojšovská Hoľa 2004

   Prvý zimný, priam snežný, výstup spolku na Kojšovskú hoľu (1246  m n.m.) neďaleko Košíc. Noví členovia (oveľa skúsenejší a profesionálnejší) nás vytiahli do snehu, aby nám ukázali, že sezóna nekončí v semptembri.

 


Slánska Šimonka

   Napriek hmle, dažďu, blate a zime sme zažili nádherný výlet s neopakovateľnou atmosférou a nakoniec sme zdolali najvyššiu horu slánskych vrchov - Šimonku (1092 m n.m.).

 


Potulky Plešiveckou planinou 2004

   Romanticky vo dvojici v rozprávkom svete vyzdvihnutom nad ten náš, všedný.

 


Vihorlat 2004

   Náplánovali sme si fajnový výstup na Vihorlat (1076 m n.m.) a ešte lepšiu opekačku, no ísť Vihorlatským lesom po zotmení je riadny horor!

 
Dobývanie Kapušianskeho hradu 2004

   Príjemná sobota strávená na nenáročnej trase a dobre zachovalom hrade stojacom na kapušianskom kopci (500 m n.m.). Len tak pre zábavu.

 
Lipovecké zastavenie 2004

   Výdesatie nášho spolku - desiata výprava UTSM a oslava jubilea v mikroregióne Lipovce a výstup na horu Kravcovú (1036  m n.m.)

 
Vihorlatský tréningový okruh 2004

   Prvý európsky výlet, prvý raz po červenej značke a prvý raz, čo sme nedosiahli všetky turistické ciele.

 


Zádielske dobrodružstvo 2003

    Nádherná prechádzka nevšednou prírodou Zádielskej tieňavy po kamenistej ceste až na strážny hrad Turňa (360 m n.m.). Napriek neskorému štartu sme všetko pohodlne stihli a odniesli si príjemný pocit z jesennej prechádzky.

 
Vřesová studánka 2003

    Súboj našej pevnej vôle s prekážkami, ktoré nám nachystali značkári, neúspešní členovia výpravy, kartografi a Jeseníky vôbec. Napriek totálnej strate cesty a takmer dokončenému ale nechcenému návratu na východzie miesto sme našli správny smer a dorazili do cieľa - na Vřesovú studánku (1290 m n.m.), ako sme si ráno zaumienili.

 
DOBYTIE VINIANSKEHO HRADU 2003

    Svojim pojatím unikátna turistická akcia. Dobytie Vinianskeho (325 m n.m.) hradu geniálne dokumentované na videokameru, zostup dole, kúpanie v podhradí - vo Vinianskom jazere a oslava víťazstva vínom v michalovskej talianskej reštaurácii.

 
VIHORLAT 2003

    Zahájenie turistickej sezóny HIKING 2003 každoročným výstupom na Vihorlat (1076 m n.m.). Tentokrát sa ide z Remetských Hámier a končí sa opäť v Jovse. Dve členky sa stávajú riadnymi a platnými členmi, všetci obdržia tričko UTSM HIKING 2003.

 
PIENINY HISTORY JOURNEY 2002

    Historicky ladené putovanie po soľnej ceste, splavovanie Dunajca na plti a výstup na horu Sokolica (747 m n.m.) bolo pestrým a nenáročným výletom za krásami Pienin.

 
PRADĚD 2002

    Rozhodnutie v minúte poslednej a celodenný boj s Pradědom (1492 m n.m.) a časom zároveň preverilo vôľu zakladajúcich členov. 22 kiliometrov, cez 900 metrov prevýšenia, Česnekový dúl pripomínajúci schody eiffelovej veže a 40 metrov vysoká rozhľadňa.

 
VIHORLAT EXPEDITION 2002

    Druhá výprava UTSM na Vihorlat (1076 m n.m.). Hore overenou neznačkovanou cestou z Poruby pod Vihorlatom (tentokrát bez chyby) a naspäť do Jovsy po modrej trase, na ktorej nás prekvapila zválštna uzavretá obora, v ktorej značkovaná trasa mizne.

 

 
VIHORLAT 2001

    Prvá historická cesta na Vihorlat (1076 m n.m.), ktorá dala podnet na založenie tejto šialenosti menom UTSM. Vychádza sa z Poruby pod Vihorlatom po neznačkovanej trase a zostupuje sa do obce Jovsa k minerálnemu prameňu. Detailný popis neznačkovanej trasy aj s chybou, ktorej sme sa dopustili.

 

www.utsm.szm.sk